Адрес на НССС
1000 София, п.к. 961
ул. "Алабин" № 33
вх. А, ет. ІІІ, ст. 336

Регионалните секции на НССС при Апелативeн съд - Варна, окръжните съдилища във Варна и Шумен и районните в Шумен и Девня, се включиха в сплотяващи екипите дейност, като участваха в семинар, който се проведе в учебната база на Прокуратурата в Цигов чарк, от 27 до 29 септември.
В първия ден 60-те участници посетиха Перущица и си припомниха трагичните мигове от 7-дневната съпротива на града по време на Априлското въстание. Църквата „Св. Архангел Михаил“, която става последно убежище на около 600 местни жители. Храмът е подложен на драматичен обстрел и палеж от башибозука. Покривът пада, убивайки голяма част от укриващите се. Повечето оцелели сами слагат край на собствения си живот и този на жените и децата си, за да не попаднат в плен на поробителя. Саможертвата на перущенци и Кочо Честименски, Вазов възпява в „Епопея на забравените“. В сградата на Дановото училище, Христо Г. Данов изучава 186 момичета и момчета. Там и Левски основава своя революционен комитет. Посетителите имаха възможност да пишат върху пясък, на плочка - далечен предшественик на днешния таблет, както и с перо. С интерес разгледаха и Историческия музей, който пази въоръжения и облекла на местните въстаници.
През втория ден участниците подобриха уменията си по невербална комуникация. Заедно с Десислава Кръстева - служител връзки с обществеността от Апелативния съд във Варна, участниците анализираха посланията, които несловесно предаваме на събеседниците си, чрез езика на тялото. С помощта на десетки изображения присъстващите разиграваха ситуации и се убедиха в нюансите, които движенията, погледът, гласът и жестовете придават на поведението ни. Колегите се увериха, че контекстът е от ключово значение и че не всеки знак е универсален.
Трите дни минаха неусетно за всички участници. Чистият въздух на Родопа планина, очарованието на язовир Батак и красивата природа ни заредиха с положителна енергия и много настроение. Разходките в Пещера, Велинград и посещението на пещерата „Снежанка“ оставиха трайни спомени във всеки един от присъстващите. А на тържествената вечеря за укрепване на колективния дух и родолюбието, всички задружно демонстрираха завидно владеене на различните танци и видове български хора́.
С носталгия се разделихме с прекрасното кътче на България и си пожелахме да се върнем отново. А на всички колеги от страната, пожелаваме да имат удоволствието да се насладят на всичко това.